Cilvēka dīgļa attīstība sākas olvadā. Zigota drostalojas, izveidojas morula, tad blastula, kura 6 vai 7 dienu laikā sasniedz dzemdes dobumu un sāk ieligzdoties. Daļa no blastulas šūnām veido embriju, bet daļa - dīgļa apvalkus. Dīgļa apvalki sāk izdalīt hormonu, kuru izmanto grūtniecības noteikšanai. Pirmos 2 grūtniecības mēnešus (8 nedēļas) dīgli dēvē par embriju, bet pēc tam par augli.
Auglim ir izveidojušies visi orgāni un tas sāk līdzināties mazam cilvēkam.
Trešajā grūtniecības nedēļā sākas embrija organoģenēze - orgānu veidošanās, kura turpinās līdz 8. nedēļai. Dzimumorgānu sistēma veidojas pēdējā, tāpēc augļa dzimumu ultrasonogrammā var noteikt tikai sākot ar 9. nedēļu. Placenta pilnībā izveidojas 10. nedēļā. Cilvēka embrionālā attīstība ilgst 280 dienas un piedzimstot mazulis sver aptuveni 3,5 kg un ir 50 cm garš.
Viskritiskākie embrija attīstības periodi ir pirmie divi grūtniecības mēneši, kad veidojas svarīgāko orgānu aizmetņi. Cauri placentai var iekļūt medikamenti un dažādas vielas, piemēram, alkohols un nikotīns. Arī mātes slimības var ietekmēt embrija attīstību, piem., ja māte slimo ar masaliņām, bērnam var rasties garīga atpalicība, sirds slimības vai citi traucējumi.
Pirmajā dzīves mēnesī cilvēka mazuli sauc par jaunpiedzimušo. Viņš nespēj noturēt galviņu, nefokusē skatienu, viņam nav saaugušas galvaskausa šuves un starp tām ir atveres - avotiņi. Vispiemērotākais uzturlīdzeklis viņam ir mātes piens, jo tajā ir hormoni, kas nodrošina bērna attīstību un antivielas pret infekcijas slimībām, kuras pārslimojusi māte.
Barošanu ar krūti vēlams turpināt līdz gada vecumam - šajā posmā bērnu sauc par zīdaini. Pusgada vecumā zīdainis sāk sēdēt, rāpot, aug pirmie zobi. Aptuveni gada vecumā bērns iemācās staigāt.
No gada līdz 3 gadu vecumam mazuli sauc par mazbērnu. Viņš iemācās runāt, patstāvīgi ēst, rotaļāties. No 3 gadu vecuma mazuli sauc par pirmskolas vecuma bērnu. 10-15 gadu vecumā iestājas pubertātes jeb pusaudža vecums, kad iestājas dzimumgatavība. Seko jaunieša vecums (16 - 21 gads), kad cilvēks kļūst pieaudzis.