Augiem, līdzīgi kā visiem dzīvajiem organismiem, ir svarīgi noteikti apstākļi dzīvības uzturēšanai.
Svarīgi!
Augu augšanai nepieciešams ūdens, gaiss un gaisma, lai tie varētu ražot barības vielas.
Gaisā ir vairākas gāzes, bet vissvarīgākās augu dzīvē ir skābeklis un ogļskābā gāze. Gaisā esošais skābeklis ir nepieciešams, lai augi varētu elpot. Augiem ir jāuzņem arī ogļskābā gāze, kas nepieciešama, lai varētu notikt barības vielu ražošana.
Svarīgi!
Atceries, augiem ir nepieciešams gan skābeklis elpošanai, gan ogļskābā gāze barības vielu ražošanai.
Pietiekams un regulārs ūdens daudzums nodrošina augus ar nepieciešamajām barības vielām. Augos ir arī daudz ūdens. Tas, pārvietojoties pa augiem un nodrošina dažādu vielu transportēšanu. Ūdeni augi uzņem ar saknēm, bet liekais ūdens tiek izvadīts caur lapām.
Saules gaisma sniedz lielu enerģiju dzīvajiem organismiem un bez gaismas augi nespēj dzīvot. Daži augi ir īpaši izteikti saulmīļi, bet citiem gaismu nevajag tik daudz.
Augu kopšana
Cilvēki var audzēt un kopt augus, lai nodrošinātu piemērotus temperatūras, mitruma un gaismas apstākļus.
Istabas augiem, dekoratīvajiem augiem puķu dobēs vai augļiem un dārzeņiem, ko audzē dārziņos, ir nepieciešamas lielākas cilvēka rūpes, lai tie izaugtu.
Lai labāk izdotos izaudzēt kādus augus, ir svarīgi zināt, kādi apstākļi tiem ir piemērotākie. To var uzzināt, meklējot informāciju internetā, grāmatās par augu kopšanu vai speciālās instrukcijās.
Piemēram, kaktusa kopšana ir salīdzinoši vienkārša. Kaktuss jālaista ļoti reti. Ja augsne ir pavisam sausa, tad kaktusu vēlams aplaistīt. Labvēlīgāka vieta auga novietošanai būs saulaina palodze, jo kaktusa augšanai ir vajadzīgs siltums un gaisma.
Lai iegūtu zemeņu ražu vispirms jānodrošina piemērota augsne, kas iespējams jāmēslo un jābagātina ar vērtīgām vielām. Nedrīkst sastādīt stādus pārāk cieši vienu pie otra, tie regulāri jālaista un jārūpējas arī par to, lai stādus un ogas neietekmē kaitēkļi un slimības.