Pastaiga pa parku, ķiršu lasīšana dārzā, zāles pļaušana pagalmā un zivtiņu barošana dīķī. Tās visas ir darbības, ko var darīt cilvēka izveidotās teritorijās.
Parks
Pilsētās un citās apdzīvotās vietās tiek ierīkoti parki, kur cilvēki var atpūsties, pastaigāt un sajusties tuvāk dabai. Parki tiek regulāri kopti, tur ir ierīkoti celiņi un taciņas, soliņi, strūklakas un citas īpašas atpūtas vietas.
Dārzs
Cilvēki veido gan dekoratīvus dārzus, gan augļu dārzus, gan sakņu dārzus. Jebkurā gadījumā dārzā ir jāveic dažādi darbi – augu stādīšana, ravēšana, kā arī ražas novākšana.
Dīķis
Ja mājas tuvumā gribas ūdenstilpi, tad izmantojot traktoru vai kādu citu tehniku var izrakt dīķi. Ir speciāli dīķi, kur audzē zivis, bet ir dīķi, kuri paredzēti, lai peldētos vai citi mazāki dīķi, kas ierīkoti kā dekors dārzā.
Cilvēka ietekme uz dabas teritorijām
Cilvēks var pārveidot arī dabas teritorijas. Piemēram, lai iegūtu kokmateriālu tiek izcirsti meži, lai iegūtu pārtiku vai lopbarību - iekopj dārzus un tīrumus, purvos iegūst kūdru, kā arī dažādās teritorijās tiek būvēti ceļi un mājas. Cilvēkam pārveidojot dabas teritorijas izmainās tur esošie apstākļi - mitrums, apgaismojums, dzīvnieku uzturēšanās vai augu augšanas apstākļi.
Svarīgi!
Atceries, ka dabas teritorijās ir daudz liekāka dzīvnieku un augu daudzveidība. Piemēram, mežā būs daudz vairāk dzīvnieku nekā parkā, kā arī dabiskā pļavā ir daudz vairāk dažādu augu, nekā dārzā, kur puķu dobēs aug, piemēram, rozes, asteres, peonijas vai samtenes.