Elektroenerģijas taupīšana
Lai gan elektroenerģiju ir iespējams ražot no dabas resursiem, kuri ir atjaunojami, nepieciešams to ir taupīt tāpat!
Elektroenerģija ir viena no mūsu ikdienas lietām, par kurām nākas veikt maksājumus, ja vien šo enerģiju neražojam paši, uzstādot, piemēram, Saules baterijas uz mājas jumta.
Vairumam iedzīvotāju ir jāmaksā par elektroenerģiju, jo tie to neražo paši.
Lai ietaupītu gan elektroenerģiju kā enerģiju, gan savu ģimenes naudu, nepieciešams ir taupīt elektroenerģiju.
Elektroenerģiju ir iespējams taupīt, domājot par saviem ikdienas paradumiem.
Izslēdz gaismu
Kad dodies prom no telpas, izslēdz gaismu. Tev neesot telpā nav vajadzīgs tērēt elektroenerģiju.
Tāpat arī apdomā, kurā mirklī ieslēgt gaismas. Ja telpā pietiekamā daudzumā ieplūst dienas gaisma - dari savus darbiņus pie tās nevis izmanto elektroenerģiju.
Iegādājies ekonomiskas iekārtas un spuldzītes
Dodoties iegādāties jaunas elektroierīces vai spuldzītes, uzmanību pievērs tam, cik daudz tās patērēs elektroenerģiju. Iespējams nāksies ieguldīt lielāku naudu iegādes laikā, bet ilgtermiņā Tu un Tava ģimene būs ieguvēji, maksājot mazāk par elektroenerģiju.
Atvieno elektroierīces
Kad neizmanto kādu no sadzīves lietām, kurām nepieciešams pieslēgums elektroenerģijai, atvieno to no kontaktligzdas. Tavam telefona lādētājam vai tējkannai nav nepieciešams pieslēgums elektroenerģijai visu laiku.
Interesanti, ka ietaupīt elektroenerģiju var arī tad, ja mēs no spuldzītēm noslaukām putekļus! Ar putekļu kārtu segtas spuldzītes patērē vairāk enerģijas, lai apgaismotu nekā tīras!
Elektrodrošība
Elektrodrošības noteikumus ir nepieciešams ievērot katrā vietā, kurā mēs atrodamies mūsu ikdienā. Elektrotraumas mēs varam iegūt ne tikai savās mājās, bet arī dodoties pastaigās svaigā gaisā.
Par vietām, kurās ir elektrība, brīdina brīdinājuma zīme, kurā attēlots zibens.
Brīdinājuma zīme par elektrības esamību tuvumā
Elektrodrošība un sadzīves tehnika
1. Elektroierīces nav paredzētas, lai ar tām spēlētos vai eksperimentētu. Nav atļauts atvērt to korpusu, pašrocīgi atvienot vai savienot vadus.
2. Nav atļauts izmantot elektroierīces, kurām ir redzami vizuāli defekti.
3. Nav ieteicams atstāt kontaktligzdā telefona lādētājus un citas elektroierīces, ja tās netiek izmantotas. Atstājot telefona lādētāju kontaktligzdā, pastāv iespējamība, ka var izveidoties īssavienojums. No īssavienojuma var izveidoties ugunsgrēks. Elektroiekārtas nepieciešams atvienot no kontaktligzdas pareizi.
Elektrolīnijas un elektrības skapji
1. Elektrolīniju tuvumā aizliegts lidināt gaisa pūķus un dronus. Saskarē ar vadiem elektroenerģija tiktu novadīta uz citiem materiāliem, kas iespējams vada elektrību.
2. Elektrības skapji jeb transformatoru apakšstacijas ir paredzētas elektrības jomā strādājošajiem nevis bērniem un jauniešiem.
Neievērojot elektrodrošības noteikumus, var būt arī letālas sekas.
Mācību filma par elektrodrošību
Atsauce:
Ar elektrību neriskē, https://arelektribuneriske.lv/category/7-11-gadi