Musonu ietekmēti laikapstākļi tipiski dalās divos atšķirīgos posmos.
  
Siltākajos mēnešos, kad teritorija saņem vairāk Saules enerģijas, sauszeme uzsilts ātrāk nekā jūra un okeāns, radot augšupejošas gaisa plūsmas un zemu atmosfēras spiedienu virs sauszemes. Tikmēr, attiecībā pret sauszemi, virs ūdeņiem spiediens ir augstāks, taču arī šeit notiek vērienīga iztvaikošana, ievērojami palielinot gaisa mitrumu. Spiedienu atšķirību dēļ, mitrais jūras gaiss ceļo sauszemes virzienā un tai pāri, nesot bagātīgus nokrišņus.
  
Pretēji viss notiek vēsākajos mēnešos. Sauszeme atdziest ātrāk nekā okeāns, virs kura veidojas zemāka atmosfēras spiediena zona. Tā rezultātā gaisa masas ceļo no augstāka atmosfēras spiediena virs sauszemes uz okeānu, līdzi ņemot mitrumu un veidojot nokrišņus tur. Šajā posmā sauszemē novērojama spēcīga iztvaikošana, kas norit vienlaicīgi ar ievērojamu nokrišņu trūkumu, taču mitrajam gaisam nonākot virs okeāna, tā augstākās temperatūras dēļ tas paceļas, atdziest, veido jaunus nokrišņus un drīz sāk ciklu no jauna.
 
Atzīmē visus tos attēlus, kuri raksturo musonu laika apstākļus un dabas novērojumus posmā, kad virs sauszemes valda augsts atmosfēras spiediens!
 
 
Atsauce:
Attēli: pixabay.com
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!