Imantam jau no mazotnes patika cikliskas ķīmiskas pārvērtības. Kādā aukstā ziemas vakarā pie siltas tējas viņš centās tādas sagudrot. Nepagāja ne ilgs laiks, kamēr Imants bija uzrakstījis trīs ķīmisko pārvērtību ciklus. Pamēģini sakārtot ķīmiskās vielas un reaģentus Imanta izgudrotajos ciklos. Pirmie divi cikli atbilst šai shēmai:
2_3.PNG
 
\(\mathrm{2.}\) ciklā tev burtiem \(\mathrm{A-D}\) pieejamas šādas vielas: \(\mathrm{Na_2S}\), \(\mathrm{SO_2}\), \(\mathrm{H_2S}\) un \(\mathrm{Na_2SO_3}\), bet reaģenti (\(\mathrm{1.-3.}\)): \(\mathrm{O_2}\), \(\mathrm{NaOH}\) un \(\mathrm{HCl}\). Karsēšana jāveic vismaz \(\mathrm{600-700}\) \(\mathrm{°C}\) temperatūrā.
 
Uzraksti, kuras no \(\mathrm{2.}\) cikla reakcijām vienkārši veikt arī pretējā virzienā! Uzraksti, kāds reaģents vai apstākļi tam jālieto!
Svarīgi!
Rakstot atbildi, katrā rūtiņā ieraksti ķīmiskā elementa simbolu vai indeksu (indeksu \(\mathrm{1}\) neraksta). Ja rūtiņu nav nepieciešams aizpildīt, tad to atstāj tukšu!
 
Atbilde:
\(\mathrm{1.}\) pārvērtību pretējā virzienā  realizēt. Reaģents iii
\(\mathrm{2.}\) pārvērtību pretējā virzienā  realizēt. Reaģents ii
\(\mathrm{3.}\) pārvērtību pretējā virzienā  realizēt. Reaģents ii
\(\mathrm{4.}\) pārvērtību pretējā virzienā  realizēt. Reaģents ii
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!