Pirīts \(FeS_2\) ir dabā visizplatītākais sulfīdu minerāls. Tam raksturīgs metālisks spīdums un misiņa dzeltenā nokrāsa, tāpēc dažkārt to sauc par muļķu zeltu.
 
Pirīts patiesībā dažkārt eksistē nestehiometriskā formā, un tā ķīmisko formulu var pierakstīt kā FeS2x. Papildus tam atradnēs tas var būt kopā ar citiem ķīmiskajiem elementiem, tai skaitā ar niķeli, kas ir niķeļa(II) sulfīda minerāla millerīta formā.

Ņēma paraugu, kas satur pirītu FeS2x un niķeļa(II) sulfīdu, un šo paraugu skābekļa klātienē oksidēja \(800\ ^oC\) temperatūrā. Cieto reakcijas produktu masa bija \(6,873\ g\). Šķīdinot šos produktus sālsskābē un pievienojot dimetilglioksīma šķīdumu un amonjaku (pH ieregulēšanai) ieguva sarkanas nogulsnes C8H14N4NiO4, kuru masa pēc izžāvēšanas bija \(0,7960\ g\). Oksidēšanā iegūto gāzi savāca un izvadīja caur karstu kalcija hidroksīda šķīdumu, izveidojušās nogulsnes nofiltrēja, izkarsēja un nosvēra, nosakot, ka to masa ir \(19,39\ g\).

Kāda produkta veidošanās varētu traucēt pareizas C8H14N4NiO4 masas noteikšanu, ja neievēros korektu vides \(pH\)? Uzraksti šī produkta ķīmisko formulu!
Raksti formulas tā, lai vienā ailē būtu tikai viens elements vai viens indekss!
 
Atbilde: i(i)i
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!