Saistībā ar gaidāmajām izmaiņām MK noteikumos, arvien aktuālāks kļūst jautājums par dūmu un oglekļa monoksīda gāzes detektoru ierīkošanu dzīvojamajās ēkās. Precīzos un modernos detektoros ir iebūvēts oglekļa monoksīda sensors, kas ar ķīmiskas vai elektroķīmiskas reakcijas palīdzību nosaka oglekļa monoksīda daudzumu. Tomēr vienkāršākajā izpildījumā oglekļa monoksīdu iespējams detektēt arī ar vienreizlietojamu krāsas maiņas detektoru, kas oglekļa monoksīda klātienē neatgriezeniski maina krāsu uz brūngani melnu. Viens no variantiem ir dzeltena dubultsāls (ar skābes atlikuma jonu ir saistīti divu dažādu metālu joni) \(A\) izmantošana, kas reaģējot ar oglekļa monoksīdu attiecībā \(1:1\) izdala bezkrāsainu gāzi \(B\), bezkrāsainu gāzi ar asu smaku \(C\), veido metālu \(D\), kā arī sāli \(E\), kura sastāvā ietilpst metāls \(F\).
 
\(F\) hidroksīda reakcijā ar \(B\) var iegūt sāli \(G\), kuru vēsturiski sauca par potašu. Tālāk \(G\) reakcijā ar \(C\) iegūst \(E\). Abas šīs reakcijas notiek attiecībā \(1:1\).
 
Dubultsāls \(A\) sastāvā metālu molārā attiecība ir \(2:1\), metāla \(D\) masas daļa ir \(30,86\)%\(\) un oksidēšanās pakāpe \(+2\), metāla \(F\) masas daļa \(22,68\)%\(\), un skābekļa masas daļa ir \(27,85\)%\(\).

Kāda ir vienādojuma koeficientu summa \(A\) reakcijai ar oglekļa monoksīdu?
 
Koeficientu summa ir .
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!