Skolotājs uzdeva Jancim noteikt, kādu četru metālu vienas un tās pašas neorganiskās skābes sāļu maisījumu viņš ir pagatavojis. Jancis ņēma maisījumu un noteica, ka tas viegli izšķīst ūdenī. Sākotnēji Jancis iegūtajam ūdens šķīdumam pievienoja vārāmās sāls šķīdumu un novēroja \(10,00\) \(g\) baltu nogulšņu \(A\) veidošanos. Iegūtajam filtrātam pievienojot nātrija sulfāta šķīdumu, novēroja \(10,00\) \(g\) baltu nogulšņu \(B\) veidošanos.
Iegūtajam filtrātam pievienojot atšķaidītu nātrija sārma šķīdumu, novēroja nogulšņu veidošanos, kamēr pēc atšķaidīta nātrija sārma šķīduma pievienošanas pārākumā nogulšņu masa samazinājās un galā Jancis nofiltrēja \(10,00\) \(g\) zilas nogulsnes \(C\). Iegūtajam filtrātam uzmanīgi pievienojot atšķaidītu sālsskābi radās \(10,00\) \(g\) baltas nogulsnes \(D\), kuras sālsskābes pievienošanu turpinot sāka šķīst. Zināms, ka visi skolotāja dotie sāļi ir vienkārši sāļi, kas atrodami vienkāršākajās šķīdības tabulās.
 
1409_1.svg
 
Kas ir savienojums \(B\)?
Zināms, ka to saturošo metālu jau senatnē plaši izmantoja dažādās sfērās.Uzraksti ķīmisko formulu! Rakstot atbildi, katrā rūtiņā ieraksti ķīmiskā elementa simbolu vai indeksu (indeksu \(1\) neraksti)!
  
iiii
 
Atsauce:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!