Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Publicistiskās, daiļliteratūras un literārās sarunvalodas stilu valodas līdzekļi. Valodas variants Zina daiļliteratūras, publicistiskās un literārās sarunvalodas stilu valodas līdzekļu lietojumu.
2. Vārda emocionālā un stilistiskā nokrāsa. Verbālā un neverbālā saziņa Zina vārdu pozitīvo un negatīvo emocionālo nokrāsu.
3. Attēli. Scenārijs. Filmu nosaukumi un žanri. Apraksts Zina, kas ir scenārijs, filmu nosaukumi un kino žanru iedalījumu, kā veidot aprakstu.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Sintaktisko konstrukciju noteikšana 1. izziņas līmenis zema 2 p. Prot teikumā noteikt sintaktiskās konstrukcijas. Sintaktiskie valodas līdzekļi.
2. Filmu nosaukumu pareizrakstība 1. izziņas līmenis zema 1 p. Zina filmu nosaukumu pareizrakstību. Morfoloģiskie valodas līdzekļi.
3. Kino termini un žanri 1. izziņas līmenis zema 1 p. Prot izvērtēt dažādu apgalvojumu pareizību saistībā ar tematu.
4. Filmu grupēšana pēc žanriem I 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Prot klasificēt filmas pēc to nosaukumiem un žanriem.
5. Vārda emocionālā nokrāsa I 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Prot noteikt vārdu emocionālās nokrāsas un neitrālus vārdus.
6. Vārda emocionālā nokrāsa II 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Prot dotajiem vārdiem noteikt pozitīvās vai negatīvās emocionālās nokrāsas.
7. Neitrālā un emocionāli ekspresīvā leksika 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Prot noteikt vārda neitrālo nozīmi.
8. Vārda stilistiskā nokrāsa 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Prot noteikt vārdu stilistiskās nokrāsas (sarunvalodas vārdi, žargonismi, poētismi) un atšķirt no vispārlietojamajiem vārdiem.
9. Partikulas salīdzinājumos 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Zina pieturzīmju lietojumu teikumos ar partikulām un saliktā pakārtotā teikumā ar pakārtojuma vārdiem "kā" un "nekā". Morfoloģiskie un sintaktiskie valodas līdzekļi.
10. Vārdšķiru noteikšana I 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Prot noteikt vārdšķiras. Morfoloģiskie valodas līdzekļi.
11. Salikta teikuma uzbūves noteikšana 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Prot noteikt saliktu teikumu veidu. Sintaktiskie valodas līdzekļi.
12. Vārdšķiru noteikšana II 3. izziņas līmenis augsta 6 p. Prot noteikt vārdšķiras, sagrupējot vārdus. Morfoloģiskie valodas līdzekļi.
13. Pieturzīmes saliktā teikumā un iedalījums pēc uzbūves 3. izziņas līmenis augsta 3 p. Zina pieturzīmju lietojumu saliktā teikumā. Prot noteikt teikuma iedalījumu pēc uzbūves. Sintaktiskie valodas līdzekļi.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Vārda emocionālā nokrāsa III Citi vidēja 4 p. Prot noteikt pozitīvo vai negatīvo emocionālo nokrāsu dotajiem vārdiem.
2. Filmu grupēšana pēc žanriem II Citi vidēja 4 p. Prot grupēt filmas pēc to nosaukumiem un žanriem.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Valodas līdzkeļi. Emocionālā un stilistiskā vārda nokrāsa. Filmu žanri un nosaukumi 00:20:00 vidēja 16 p. Prot teikumā noteikt sintaktiskās konstrukcijas. Sintkaktiskie valodas līdzekļi. Zina filmu nosaukumu pareizrakstību. Prot noteikt vārdšķiras. Morfoloģiskie valodas līdzekļi. Prot izvērtēt dažādu apgalvojumu pareizību saistībā ar tematu. Prot noteikt vārdu emocionālās nokrāsas un neitrālus vārdus, stilistiskās nokrāsas un atšķirt no vispārlietojamajiem vārdiem. Prot grupēt filmas pēc to nosaukumiem un žanriem.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Valodas līdzekļi. Filmu nosaukumi un žanri. Vārda emocionālā un stilistiskā nokrāsa 00:40:00 vidēja 39 p. Prot teikumā noteikt sintaktiskās konstrukcijas. Zina pieturzīmju lietojumu saliktā teikumā. Prot noteikt teikuma iedalījumu pēc uzbūves. Sintkaktiskie valodas līdzekļi. Zina filmu nosaukumu pareizrakstību. Prot noteikt vārdšķiras. Morfoloģiskie valodas līdzekļi. Prot izvērtēt dažādu apgalvojumu pareizību saistībā ar tematu. Prot noteikt vārdu emocionālās nokrāsas un neitrālus vārdus, stilistiskās nokrāsas un atšķirt no vispārlietojamajiem vārdiem. Zina pieturzīmju lietojumu teikumos ar partikulām un saliktā pakārtotā teikumā ar pakārtojuma vārdiem "kā" un "nekā". Morfoloģiskie un sintkaktiskie valodas līdzekļi. Prot klasificēt filmas pēc to nosaukumiem un žanriem.