Izlasi informācijas avotu!
Lasi apgalvojumus, nosaki, vai tie ir avotā balstīti fakti vai viedokļi.
Atzīmē pareizo vērtējumu!
1. Viena no lielākajām traģēdijām Latvijā Otrā pasaules kara laikā notika Latgalē.
2. Vācu soda ekspedīcija 1942. gada 2. janvārī apcietināja un pie Ančupānu kalniem nošāva visus Rēzeknes pagasta Audriņu ciema iedzīvotājus, izņemot vīriešus.
3. Otrā pasaules kara laikā bija gadījumi, kad vācu okupācijas vara iznīcināja visus kāda ciema iedzīvotājus.
Teksts:
Audriņu traģēdija
Viena no lielākajām traģēdijām Latvijā Otrā pasaules kara laikā notika Latgalē. Lai sodītu Rēzeknes apriņķa Makašēnu pagasta Audriņu sādžas iedzīvotājus par padomju karagūstekņu slēpšanu, vācu armijas soda operācijas laikā 1942. gada 2. janvārī visas ēkas nodedzināja, visus vairāk nekā 200 sādžas iedzīvotājus apcietināja, sievietes, bērnus un sirmgalvjus nošāva pie Ančupānu kalniem 5 km no Rēzeknes, bet 30 vīriešus – Rēzeknes tirgus laukumā. Asiņainās akcijas iemesls bija tas, ka viena no ciema iedzīvotājām, Aņisja Glušņeva, bija slēpusi dēlu sarkanarmieti un piecus viņa biedrus. Kad māju ielenca policisti, sarkanarmieši atšaudījās un vairākus no viņiem nogalināja. Vācu drošības policijas priekšnieks pavēlēja "Audriņu sādžu nolīdzināt līdz ar zemi". Pēc dažām dienām par līdzīgiem nodarījumiem Ludzā nošāva 47 Rundēnu pagasta Morduku sādžas iedzīvotājus.
Ar šo nežēlīgo rīcību nacisti gribēja parādīt pārējiem Latvijas ļaudīm, ka tāds liktenis gaida jebkuru, kas nepildīs viņu pavēles un pretosies režīmam. Pēc soda izpildes nacisti informāciju par notikušo publicēja visās dienas avīzēs un publiskās vietās visā Latvijā izlīmēja 600 plakātus.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!