1. Ar ciparu norādi piemēru nosauktajam valodas līdzeklim! Nosaki tā veidu!
Katru ciparu var izmantot vienu reizi!
 
(1) Manuprāt, latviešu valodas kultūru nemācās skolā, tā (2) jāiemācās pašam un jāmācās visu dzīvi. Labs skolotājs var būt palīgs vai piemērs, kuru gribas atdarināt vai no kura mācīties, bet ne obligāti. Tiem arī nav noteikti jābūt vecākiem, kas iemāca labu latviešu valodu. Piemēram, (3) atrodiet pats sev paraugu, kāda valoda, kāds runasveids vai rakstības stils jums patīk. Varat paspēt to apgūt, ja sāksiet tagad. Lasīšana atraisa fantāziju un nomierina prātu. Jo burtu kodēšana par tēliem, priekšmetiem un notikumiem smadzenēs notiek visu laiku – tā ir liela šifrēšana, ļoti smalka, bet prāta attīstībai noderīga prasme.
Mācīties rakstīt jāsāk ar pamatiem – ar gramatiku. Tai vienkārši ir jābūt. Nav cita lielāka iemesla, kāpēc vajag rakstīt precīzi un pareizi, – mēs visi gribam, lai mūs saprot un nepārprot. Ja meklē kādai kafejnīcai bāra vadītāju, tad nederēs sludinājums feisbukā "(4) meklē bara vadītāju"; ja nav, kur dzīvot Rīgā pa mācību laiku, nederēs ieraksts "izīrēšu mazu dzīvokli tuvējā Pārdaugavā".
Un, ja esat apguvis rakstīšanas pamatus, tad jau būs vieglāk uzrakstīt jebko, varēsiet drošāk dažādot savu rakstīšanu uz visām pusēm, kur gribat, – rakstiet īsziņas, projektus, sludinājumus, blogus, dzeju vai dziesmu tekstus.
  
Darbības vārds pavēles izteiksmē , tas ir  valodas līdzeklis.
Darbības vārds vajadzības izteiksmē , tas ir  valodas līdzeklis.
Iespraudums , tas ir  valodas līdzeklis.
 
2. Nosaki dotā teksta funkcionālo valodas stilu!
Atsauce:
Guna Kalniņa. Valodas kultūra tagad. www.satori.lv
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!