Izlasi situāciju!
 
2022. gads ir Eiropas Savienībā pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu. Eiropas Jaunatnes gada mērķis ir panākt, lai jaunieši iesaistās visu līmeņu lēmumpieņemšanas procesos un iniciatīvās. Pētījumi parāda, ka Latvijā tikai 16 % jauniešu iesaistās jauniešu centru, biedrību un organizāciju aktivitātēs, tādēļ nepieciešams veikt darbības, lai iesaistīto būtu vairāk. Latvijā ir izstrādātas „Jaunatnes politikas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam”, lai paaugstinātos jauniešu pilsoniskā līdzdalība, t. sk. jauniešu iesaiste skolu, vietējo kopienu, pašvaldību, valsts mēroga jautājumu risināšanā, un tā tiktu stiprināta jauniešu piederības sajūta Latvijai un Eiropai.
 
Norādi, kurš fakts par iespējamo pilsonisko rīcību atbilst norādītajam pilsoniskās līdzdalības līmenim!
 
Vietējās kopienas:
Atbilžu varianti:
Jaunieši izveido Skolēnu padomi, kas konsultē domi lēmumu pieņemšanā.
Jaunieši izveido Skolēnu pašpārvaldi, kas iesaistās skolas aktivitātēs.
Jaunieši organizē plašu forumu par dabas aizsardzības jautājumiem.
Jauniešu grupa organizē rudens talku savā ciematā.
Skolēni lasa ierakstus par talku sociālo mediju platformās.
Piezīme: Centralizētā eksāmena darbā pilsoniskās līdzdalības līmenis un iespējamais fakts jāraksta pašam, varianti netiek doti.
 
Atsauce:
https://www.visc.gov.lv. Centralizētais eksāmens par vispārējās vidējās izglītības apguvi Sociālās zinātnes (augstākais mācību satura apguves līmenis), 2023
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!