Rūpīgi izlasi tekstu, nosaki un atzīmē pareizās atbildes uz jautājumiem!
1. jautājums:
Kurš bija tekstā aprakstīto notikumu cēlonis?
2. jautājums:
Kādus priekšdarbus veica Rīgas ģenerālgubernators, lai dedzināšanā novērstu cilvēku upurus?
Uzmanību! Ir divas pareizas atbildes!
Uzmanību! Ir divas pareizas atbildes!
Teksts:
Vēsturniece Anita Čerpinska par Rīgas priekšpilsētu dedzināšanu (2010)
Priekšpilsētu dedzināšana sākās 11. jūlija vakarā, bet jau divas dienas iepriekš (Rīgas ģenerālgubernatoram) Esenam pienāca vairāki ziņojumi no priekšposteņiem un robežsargiem par pretinieku centieniem pāriet pāri Daugavai. (..)
Pēcpusdienā viņš (Esens) bija saņēmis pavēli sagatavoties dedzināšanai, apziņojis iedzīvotājus, kas bija darīts jau iepriekš. Noteikts cilvēku skaits tika izvietots nozīmīgu vietu (baznīcu, noliktavu) tuvumā ar uguns dzēšanai nepieciešamo aprīkojumu. Ap 21.00 vakarā viņš jau bija saņēmis pavēli iznīcināšanu sākt ar Maskavas priekšpilsētu. Tika sapulcināti vietējie policisti un karavīri, lai sniegtu viņiem instrukcijas. Dedzinātāju komanda sadalījās 3 grupās un saņēma pavēli iepriekš pārliecināties, vai nolemtajās mājās neatrodas cilvēki. Tikai ap 24.00 tika sākts dedzināt. Negaisa dēļ uguns izplatījās arī aiz atzīmētās joslas, un izcēlās ugunsgrēks, kas bīstami apdraudēja iekšpilsētu ar visiem tās pulvera krājumiem. 19. gs. apstākļos lielais vējš un uguns intensitāte padarīja neiespējamus nopietnus un organizētus dzēšanas darbus.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!