Mākslas muzejā tiek uzglabāti un tajā iespējams aplūkot dažādus mākslas priekšmetus. Par mākslas priekšmetiem uzskata gleznas, grafikas darbus, skulptūras, keramikas un stikla izstrādājumus (vāzes, skulptūriņas), tekstilizstrādājumus (paklāji, gobelēni), juvelierizstrādājumus (rotaslietas) u.c.
diana-luvra.jpg
Skulptūra
ermitaza - griekji.jpg
Keramika
 
 
 
 
diadema-luvra.JPG
Juvelierizstrādājums

Parasti katrs muzejs uzglabā noteikta rakstura mākslas darbus - vienā muzejā var aplūkot gleznas, grafikas un tēlniecības paraugus (skulptūras), citā – lietišķās mākslas priekšmetus (keramiku, tekstilizstrādājumus, rotaslietas). Piemēram, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā var aplūkot Latvijas, Baltijas un Krievijas gleznotāju un tēlnieku darbus, bet Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā var apskatīt tekstilmākslas, keramikas un porcelāna, metālmākslas, ādas un stikla mākslas, kā arī dizaina kolekcijas.
800px-LNNM_1.jpg
Latvijas nacionālais mākslas muzejs
2005_Dek_Liet_muzejs.jpg
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

Muzejos var aplūkot gan mākslas darbu oriģinālus, gan arī to kopijas.
Mākslas darba oriģināls – šis mākslas darbs pasaulē ir vienīgais, to neviens cits mākslinieks nav pārveidojis, izgatavojis no jauna, tas pastāv tikai vienā eksemplārā.
 
Mākslas darba kopija – oriģinālā mākslas darba "dvīnis". Kopijas izgatavo mākslinieki, par paraugu ņemot vienu noteiktu mākslas darbu (piemēram, gleznu vai skulptūru). Šis mākslas darbs var pastāvēt vairākos eksemplāros un atrasties dažādos mākslas muzejos visā pasaulē. Piemēram, Latvijas Ārzemju mākslas muzejā atrodas Mikelandželo skulptūras "Mozus" kopija, kuras oriģināls tika izgatavots 16.gadsimtā un atrodas Romā, Itālijā.
 
mozus.jpg
Mikelandželo "Mozus"

Bieži vien gleznu un grafikas darbu attēli aplūkojami grāmatās, žurnālos. Tādā gadījumā saka, ka tiek apskatīta gleznas vai grafikas reprodukcija. Piemēram, Vilhelma Purvīša glezna "Ziema" atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, bet tās reprodukcija aplūkojama šajā materiālā.
 
purviti.jpg
V.Purvītis "Ziema"

Tā kā muzejos atrodas arī tādi mākslas darbi, kuri izgatavoti ļoti sen, tad laika gaitā tie zaudē savu iepriekšējo izskatu. Muzejā strādā restauratori – speciālisti, kuri rūpējas par mākslas darbu saglabāšanu, restaurēšanu (atjaunošanu). Mākslas darbs tiek atjaunots sākotnējā izskatā.
restauracija.jpg
Svētbildes restaurācija
restauracija2.jpg
Restauratori atjauno gleznu
restauracija3.jpg
Restauratoru darbnīca

Mākslas muzejos var ne tikai aplūkot mākslas darbus, bet arī piedalīties dažādās izglītojošās programmās, piemēram, tematiskās vizuālās mākslas nodarbības muzejā.
Atsauce:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Diane_de_Versailles_Leochares.jpg
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ermit%C3%A1%C5%BE_57.jpg
http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:DiademaDuquesaAngulemaLouvre_Ars_Summum_Arte.JPG
http://lv.wikipedia.org/wiki/Att%C4%93ls:LNNM_1.jpg
http://www.o3fm.lv/images/2005_Dek_Liet_muzejs.jpg
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Moses_San_Pietro_in_Vincoli.jpg
http://img.rating.lv/thumbnail.php?file=purviti.jpg&size=article_medium
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Conservation_at_the_Church_of_Sucevi%C5%A3a.jpg
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Antiques_restoration.jpg
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:The_Lunder_Conservation_Center_Laboratory.jpg
 
Sagatavoja Inese Rožkalne, Rīgas 1.vakara (maiņu) vidusskola