Vērša lentenis  - 4-10 metru garš plakantārps. Tā lentveida ķermeni veido plakani posmi - proglotīdi. Sakarā ar parazītisko dzīvesveidu lenteņa uzbūve ir primitīva. Lentenis uzņem barības vielas un izdala vielmaiņas galaproduktus caur ķermeņa virsmu. Tāpat notiek arī gāzu maiņa. Katrā posmā atrodas vairošanās orgāni - olnīcas un sēklinieki, kuros attīstās dzimumšūnas. Pēc apaugļošanās katrā posmā attīstās olas. Nobriedušie posmi atdalās un tiek izvadīti no organisma kopa ar fekālijām. Lenteņa ķermenis nespēj aktīvi kustēties, ar galvu tas piesūcies zarnu sienai.
len.png
 
Organismu, kurā atrodas pieaudzis parazīts, sauc par definitīvo saimnieku.
Organismu, kurā atrodas parazīta attīstības stadijas, sauc par starpsaimnieku.
 Parazīta pārnēsātāji var būt liellopi un lielie meža dzīvnieki. Lenteņa kāpuri, ko cilvēki apēd, lietojot uzturā termiski nepietiekami apstrādātu vai mazsālītu gaļu, zarnu traktā izaug par lenteņiem. Specifiski, ka vēršu lenteņa posmiņi mēdz pa cilvēka anālo atveri izlīst uz gultas veļas vai apakšveļas. Slimības simptomi:  nespēks, vēdergraizes, vemšana, apetītes izmaiņas, pazemināts kuņģa skābes līmenis.
 
Animācija Vērša lentenis
 
Atsauce:
Attēls no: http://intranet.tdmu.edu.ua/data/kafedra/internal/infect_desease/classes_stud/en/med/lik/ptn/Infectious%20diseases/6/02.%20Differential%20diagnosis%20of%20chronic%20diarrheal%20syndrome%20in%20the%20clinic%20of%20infectious%20diseasess.htm