Savieno jēdzienu un definējumu!
  
Sociālās inženierijas veids
Uzbrukuma apraksts
Uzbrucējs pa e-pastu nosūta upurim vēstuli, kuras pielikumā ir naudas laimesta atslēga. Faktiski pielikumā ir ietverta ļaunprātīga programma, kuru pēc tam, kad lietotājs palaidīs savā datorā, uzbrucējs izmantos informācijas vākšanai.
Krāpnieks pēc iepriekš sastādīta scenārija zvana upurim pa tālruni. Uzbrucējs sākotnēji izmanto reālus pieprasījumus ar uzņēmuma darbinieku vārdiem un pēc uzticības iegūšanas saņem sev nepieciešamo informāciju.
Upurim tiek nosūtīts viltota e-vēstule par bankas konta bloķēšanu. Tā izskatās kā oficiāla vēstule no bankas. Klāt ir pievienota i saite uz tīmekļa lapu, kurā atrodas šāda veidlapa iesniegumam.
Krāpnieks ieraksta viltotu balss ziņojumu. Cietušais saņem lūgumu zvanīt uz "banku" uz norādīto numuru, lai "pārbaudītu" informāciju. Sazvanot "banku", upurim prasa nosaukt PIN kodu vai paroli.
Uzbrucējs zvana upurim kā tehniskā atbalsta darbinieks un informē par tehnisku problēmu rašanos darba vietā un piedāvā instalēt "nepieciešamo" programmatūru upura datorā.
Upuris savā viedierīcē saņem ziņojumu par viedierīces viltus inficēšanu. Kopā ar brīdinājuma ziņojumiem tiek ieteikts instalēt viltus antivīrusu, kas novirza uz ļaunprātīgu vietni.
 
SIA KOKI foajē tika atstāta zibatmiņa ar uzrakstu “Algu saraksts koki”. Īstenībā zibatmiņā ir ietverta ļaunprātīga programma, kuru pēc tam, kad lietotājs palaidīs savā datorā, uzbrucējs izmantos informācijas vākšanai vai modificēšanai.
 
Atbilžu varianti:
Quid pro quo
(pakalpojums
par pakalpojumu)
Pikšķerēšana
(angļu phishing,
no fishing
makšķerēšana)
Scareware
(viltus antivīruss)
Trojas zirgs
Baiting
(māneklis)
Aizbildināšanās
(angļu pretexting)
Vishing
(balss pikšķerēšana)
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!