Cilvēki atstāj ietekmi uz ekosistēmu dažādos veidos. Piesārņojums, fosilā kurināmā dedzināšana un mežu izciršana stipri ietekmē vidi. Šādas izmaiņas izraisa klimata pārmaiņas, augsnes eroziju, sliktu gaisa kvalitāti un ūdens piesārņojumu, kura rezultātā tas kļūst nedzerams. Katras ekosistēmas komponents ir saistīts ar citu ekosistēmu, veidojot sarežģītas attiecības.
 
YCUZD_230811_5424_ekosistema_daudzveidiba_22.svg
Ekosistēmas ietekmē viena otru
 
Tas nozīmē – ja cilvēka darbība ietekmē vienu ekosistēmu, tas netieši atstās ietekmi arī uz blakus esošām ekosistēmām.
Ekosistēmas savstarpēji atšķiras bioloģiskās daudzveidības ziņā. Cilvēku darbība ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ievērojami ietekmē organismu daudzveidību ekosistēmās. Pārapdzīvotība jeb cilvēku skaita pieaugums nozīmē to, ka kādā brīdī tiek ierobežota resursu pieejamība. Cilvēki turpina izstrādāt jaunas tehnoloģijas, lai palīdzētu atbalstīt arvien pieaugošo iedzīvotāju skaitu. Tas apdraud bioloģisko daudzveidību – jo vairāk cilvēku, jo vairāk tiek izspiestas citas sugas. Daži piemēri, kā cilvēki samazina bioloģisko daudzveidību, ir zemes izmantošana, piesārņojuma radīšana, invazīvo sugu ieviešana un resursu izmantošana.
 
YCUZD_230811_5424_ekosistema_daudzveidiba_23.svg
 
Ekosistēmas ir cilvēku dzīvības pamatelements, jo tās cilvēkiem sniedz visu nepieciešamo izdzīvošanai, piemēram, dzīvesvietu, pārtiku, ūdeni. Taču cilvēka darbība rada nopietnus draudus ekosistēmām, piemēram, bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, klimata pārmaiņas, piesārņojumu.
 
YCUZD_230811_5424_ekosistema_daudzveidiba_24.svg
 
Tā kā cilvēces izdzīvošana ir tieši atkarīga no ekosistēmu veselības, ir jāveic pasākumi, lai cilvēka darbība nekaitētu apkārtējai videi.