Humorālā regulācija ir viens no organisma darbības regulācijas veidi. Šajā gadījumā organisma saskaņotu darbību un reakciju uz apkārtējās vides izmaiņām nodrošina iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbība.
Humorālā regulācija – regulācija, kuru veic organisma izdalītas bioloģiski aktīvas vielas, kas cirkulē organisma šķidrumos.
Orgānus, kuri izstrādā un izdala dažādas īpašas vielas sauc par dziedzeriem. Tos iedala iekšējās sekrēcijas un ārējās sekrēcijas dziedzeros. Iekšējās sekrēcijas dziedzeri atbild par hormonu un fermentu ražošanu.
 
Cilvēka iekšējās sekrēcijas dziedzeri
Hormons - dziedzeros sintezēta viela, kas maina noteiktu specifiski šim hormonam jutīgu audu aktivitāti.
Katrs dziedzeris izdala atbilstošu hormonu, kas nodrošina organismā notiekošos procesus. Hormonu izdalīšanās norisinās reaģējot uz izmaiņām, piemēram, ja asinīs notiek  glikozes līmeņa paaugstināšanās, tas izraisa insulīna izdalīšanos aizkuņģa dziedzerī.

Humorālās reakcijas ātrums salīdzinot ar neirālo regulāciju ir vismaz tūkstoš reižu mazāks. Nervu šūnu pārvietojas nervu impulsu veidā, taču hormoni cirkulē organisma šķidrumos - asinīs, limfā un šūnstarpas šķidrumā, tāpēc pārvietošanās ātrums ir atkarīgs no šo šķidrumu straumes ātruma.