Televīzijā strādā ultraīsviļņu diapazonā. Televīzijas signāls pārnes lielāku informāciju (attēls un skaņa) salīdzinājumā ar radiosignālu, kas pārnes tikai skaņu. Tāpēc televīzijas pārraidēm ir nepieciešama diezgan plaša frekvenču josla — aptuveni 10 MHz. Savukārt radiokanāla platums tikai ap 10 kHz.
Televīzijas pārraides uztver antenas, kas atrodas televīzijas torņa redzamības zonā. Tāpēc televīzijas torņiem ir pietiekami liels augstums. Piemēram, Rīgas radio un televīzijas torņa augstums 368,5 m, Daugavpils radio un televīzijas stacijai – 204 m, Ventspils televīzijas tornim – 57 m.
375px-TV_tornis_2004.jpg daugavpils_05.jpg Ventspils.png

Televīzijas signālu pieņem uztvērēja antena.

5_1.png

Jāpiebilst, ka elektromagnētiskais vilnis ir šķērsvilnis, un elektriskā lauka intensitātes vektora svārstības notiek noteiktā plaknē. Piemēram, ja raidītājantena atrodas horizontālā plaknē, tad elektriskā lauka intensitātes vektora svārstības notiek arī horizontālā plaknē. Lai uztvērējantenā ierosinātos elektromagnētiskās svārstības, tā jānovieto horizontālā plaknē.

Dažādi objekti var traucēt televīzijas signāla saņemšanai.

6_1.png

Ja uztvērējs atrodas tālu no televīzijas torņa redzamības zonas, izmanto retranslatorus, kuri saņem signālu no bāzes stacijas.

21.svg