Algoritmu pieraksta, precīzi norādot soļus, kur katrā solī ir paredzēts izpildīt vienu vienkāršu norādījumu. Katrs solis ir atsevišķa, konkrēta, pabeigta darbība. Algoritmu var uzrakstīt vārdiski, grafiski (ar simboliem(attēliem, piktogrammām, shēmām, zīmējumiem)) un programmā (pierakstīts kādā programmēšanas valodā). Algoritmu ko raksta vai to izpildītu dators vai cita tehniska ierīce, sauc par programmu, bet programmas sastādīšanu par programmēšanu.
Vārdisks algoritms
Grafisks algoritms
Programma
Algoritmu veido piemērojoties tam, kas būs algoritma izpildītājs. Algoritma izpildītāji var būt gan cilvēki, gan datori, roboti un citas tehniskas ierīces. Cilvēks pildot algoritmu, var pamanīt nepilnības algoritmā un algoritmu darbības laikā nedaudz to izmainīt. Piemēram, receptē norādīts, ka kūkai jāpievieno 300 grami cukura, bet cilvēks zinot, ka nevēlas ļoti saldu kūku, var pievienot kūkai 150 grami cukura. Tādejādi izpildot doto algoritmu, bet nedaudz to mainot. Datori, roboti un citas tehniskas ierīces, katru doto algoritmu izpildi tieši tā, kā tas norādīts.
Zarots algoritms
Viens luksofora cikls
Cikliski ir arī piedziedājumi dziesmās, visi svētki, katru gadu atkārtojas, katru nedēļu ir vienas un tās pašas mācību stundas utt.
Algoritmi ir arī receptes, papīra locīšanas un citas instrukcijas utt.
www.youtube.com Computer Science Cab Video Traffic Light Sequence