Dzeltenam savienojums \(A\), reaģējot ar ūdeni, veidojas divas skābes \(B\) un \(C\), kā arī sarkanbrūns binārs savienojumu \(D\). Skābe \(B\) ir binārs savienojums, kas satur \(2,74\) % ūdeņraža. Binārajam savienojumam \(D\), reaģējot ar gaiši dzeltenzaļu gāzi \(E\), veidojas savienojums \(A\).
Karsējot skābi \(C\) \(200 °C\) temperatūrā sausa gaisa plūsmā rodas binārais savienojums \(F\), kas satur \(23,97\) % skābekļa. Skābi \(C\) ir iespējams iegūt ar koncentrētu slāpekļskābi \(80 °C\) temperatūrā oksidējot tumšpelēku cietu vienkāršu vielu ar metālisku spīdumu \(G\), kā blakus produktiem rodoties bezkrāsainai gāzei \(H\), kā arī ūdenim.
\(G\) sadedzinot halogēna \(I\) plūsmā iegūst bezkrāsainu šķidrumu – bināru savienojumu \(J\). Savienojumam \(J\) saskarē ar ūdeni rodas skābe \(C\), kā arī skābe \(K\), kas jāglabā teflona traukā. Skābi \(K\) nevar glabāt stikla traukos, jo, reaģējot ar attiecībā 1:4, rodas ūdens un gāze \(L\). Halogēnam \(I\) reaģējot ar gāzi \(M\) saules gaismā (attiecībā 2:1) rodas savienojums \(N\), kas satur \(36,67\) % \(I\). Ieelpojot gāzi \(M\) tā pazemina balss tembru. Savienojuma \(N\) hidrolīzes rezultātā rodas oksīds \(O\), kas satur \(26,82\) % skābekļa, gāze \(M\), skābe \(K\), kā arī skābeklis.
Uzraksti \(A – O\) ķīmiskās formulas!
\(A\)
\(B\)
\(C\)
\(D\)
\(E\)
\(F\)
\(G\)
\(H\)
\(I\)
\(J\)
\(K\)
\(L\)
\(M\)
\(N\)
\(O\)
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!