Kā izveidot jaunu Google prezentāciju?
Lai izveidotu jaunu prezentāciju, ir jābūt izveidotam Google kontam. Pēc ielogošanās kontā tiek piedāvāti vairāki varianti, kā izveidot prezentāciju.
1. variants. Atver lapu slides.google.com vai slides.google.com/create, noklikšķina uz ikonas Pievienot (+) zem virsraksta "Izveidot prezentāciju" ekrāna augšējā kreisajā stūrī. Tiks atvērta jauna prezentācija.
2. variants. Ieej savā Google Disks, nospied pogu "Jauns" un izvēlies Google prezentācijas!
Tā izskatās jauns dokuments:
Visas veiktās izmaiņas Google prezentācijā saglabājas automātiski. Tās var apskatīt (rīks Versijas vēsture), kā arī atjaunot nepieciešamo versiju.
Ekrāna augšējā malā, zem cilnēm, atrodas rīkjosla, kurā ir izvietoti visbiežāk izmantotie rīki. Vēl vairāk rīku var atrast cilnēs.
Kā saglabāt un rediģēt dokumentu?
Iesākumā prezentācijai nav nosaukuma, svarīgi uzreiz logā "Nenosaukta prezentācija" ierakstīt darba nosaukumu. Var izmantot gan mīkstinājumus, gan garumzīmes.
Nospiežot cilni Fails, atvērsies jauns logs ar vairākām darbībām:
Kopīgot – līdzīgi kā Google dokumentu, arī Google prezentācijai var pievienot citus lietotājus.
Jauns – ar šo pogu var izveidot kādu citu dokumentu (izklājlapas, prezentāciju utt.).
Atvērt (Ctrl+O) – nospiežot šo pogu, atvērsies Google Disks, no kura var paņemt attēlus, dokumentus utt.
Importēt slaidus – atvērsies mape ar pieejamajām prezentācijām, no kurām var importēt slaidus.
Izveidot kopiju.
E-pasts – nosūtīt šo failu e-pastā.
Lejupielādēt – ir vairāki paplašinājumi, lai saglabātu prezentāciju datorā vai viedierīcē.
Padarīt pieejamu bezsaistē.
Versijas vēsture – var apskatīt visas rediģēšanas versijas, kuras darbības ir veiktas un kurš tās veicis.
Pārdēvēt – mainīt nosaukumu.
Pārvietot – pārnest Google Diska citā mapē.
Pievienot saīsni pakalpojumā Disks – var ievietot šo saīsni gan mapē Mans disks, gan Datori, gan Koplietots ar mani, gan arī Atzīmēti ar zvaigznīti.
Pārvietot uz atkritni – dzēst darbu.
Publicēt tīmeklī – lai dokumenta saturu varētu apskatīt jebkurš lietotājs, jāpublicē to tīmeklī. Var izveidot saiti uz savu dokumentu vai iegult dokumentu tīmekļa lapā.
Dokumenta detalizēta informācija – pamatinformācija: kas ir īpašnieks, kur atrodas, kad izveidota utt.
Valoda – var mainīt valodu.
Lapas iestatīšana – lapas proporcijas: Standarta (4:3); Platekrāna (16:9), Platekrāna (16:10) un Pielāgota.
Drukas iestatījumi un priekšskatījums – darba sagatavošana drukāšanai. Var izvēlēties, cik slaidu būs lapā, paslēpt fonu, mainīt slaidu orientāciju.
Drukāt – pēc nospiešanas atvērsies drukāšanas logs, kurā var izvēlēties visas nepieciešamas darbības.
Cilnē Rediģēt atrodas vairāki rediģēšanas rīki: Atsaukt pēdējo darbību un Atcelt atsaukšanu; Izgriezt, Kopēt, Ielīmēt un Ielīmēt bez formatējuma; Dzēst; Izgatavot kopiju, Atlasīt visu. Visas šīs darbības var veikt ar Īsinājumtaustiņiem (taustiņu kombinācijas).
Rīks Atrast un aizstāt ļauj visā tekstā ātri un ērti nomainīt kādu vārdu. Piemēram, vārdu "Microsoft" mainīt uz vārdu "Google".
Kā kopīgot prezentāciju?
Google prezentācijas kopīgošana notiek tapāt kā arī Google dokumenta kopīgošana. Nospiežot ekrāna augšējā labajā pusē pogu Kopīgot, atvērsies jauns logs, kurā var pievienot lietotājus gan manuāli, gan nosūtot saiti. Katrām lietotājam atsevišķi (pievienojot manuāli) vai uzreiz visiem (ja kopējam saiti) var piešķirt lomas: Skatītājs (var tikai aplūkot dokumentu); Komentētājs (var apskatīt un komentēt) un Redaktors (var redzēt, komentēt un rediģēt).
Kā komentēt prezentāciju?
Lai veicinātu veiksmīgu sadarbību vairākiem lietotājiem pie vienas prezentācijas, var izmantot rīku Komentēt (Ctrl+Alt+M). Vispirms ir jāatlasa slaidā viss teksts, fragments vai attēls, vai kāds cits objekts. Tālāk var rīkoties šādi:
- izmantot taustiņu kombināciju Ctrl+Alt+M;
- cilnē Ievietot izvēlēties darbību Komentēt;
- ar labo peles taustiņu klikšķināt uz tukšā fona, kad atvērsies jauns logs – izvēlēties darbību Komentēt.
Blakus slaidam atvērsies komentēšanas logs. Tajā var pievienot komentāru, kuru redzēs visi, kā arī pievienot konkrētu personu, izmantojot @ simbolu. Cilvēks, kuram tika adresēts komentārs, saņems savā e-pastā vēstuli un atkarībā no piešķirtās lomas varēs vai nu komentēt, vai veikt labojumus. Ja problēma tika atrisināta, komentāru var atzīmēt kā izpildītu, un tas pazudīs.