Stepju izplatība pasaulē.
steppp.png
2. Klimats un daba
5064229_orig.png
Stepes ir plaši, parasti iekškontinentāli bezmežu apgabali, kuros aug  dažādas graudzāles, sīpolaugi un citi lakstaugi. Koku augšanai tur ir pārāk maz mitruma, tie sastopami tikai upju krastmalās, kur tos Kazahstānā sauc par galeriju mežiem.  Citur sausumu izturīgu krūmu audzes un nelielas birzis ir sastopamas tikai retumis. Stepēs ir krasi izteiktas temperatūras atšķirības starp ziemu un vasaru. Mērenā klimata joslā ziemā uzkrīt plāna sniega sega un temperatūra var noslīdēt pat līdz -20° - 30° C. Vasara ir gara, karsta un sausa. Temperatūra ir apmēram +20 °C līdz +25 °C. Subtropu klimata joslā Ziemeļamerikā stepēs jeb prērijās un Dienvidamerikas stepēs jeb pampās  ziemas nav tik aukstas, tomēr neliels sals ap - 5°  -10° C arī tur mēdz bieži būt, klimata kontinentalitātes dēļ. 
Красноковыльная_степь_в_Адамовском_районе.JPG.jpg
 Stepes atrodas gan mērenās joslas dienvidos, gan subtropu joslā. Šajā zonā ir ļoti auglīgas melnzemes augsnes, bet nokrišņu trūkuma dēļ mežu nav. Stepē iztvaikošana ir lielāka nekā nokrišņu daudzums, kokiem nepietiek mitruma, tāpēc var augt tikai daži sīki krūmi un zāle. Stepē dzīvo daudz grauzēju, antilopes, strausi un citi dzīvnieki.
Stepes ir svarīgs zemkopības rajons, kur auglīgās augsnes dēļ audzē labību, tāpēc daudzviet stepju dabiskā veģetācija, it īpaši senos intensīvas zemkopības rajonos, praktiski nav saglabājusies. Eirāzijā plašas stepes ir Ukrainā, Kazahstānā, dienvidu Krievijā, Mongolijā, Ķīnas ZA daļā. Ziemeļamerikā stepes jeb prērijas ir ASV, Kanādā. Dienvidamerkā stepes jeb pampas ir Argentīnā. 
 
Atsauce:
https://simple.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Steppe