Termins "sintētisks" raksturo vielas, kas iegūtas ķīmiskās sintēzes ceļā. Mūsdienās daudzus hormonus iespējams sintezēt mākslīgi. Mākslīgi iegūtie preperāti iedalās divos veidos pēc to uzbūves. Tie var būt bioidentiski hormoniem, piemēram, sintētiskajam progesteronam ir tāda pati molekulārā struktūra kā cilvēka ķermeņa ražotajam hormonam. Otrs variants ir, ja sintētiskajam hormonam nav identiska molekulārā struktūra kā cilvēka ķermeņa hormoniem, taču organisms šo hormonu pārvērš ķermenim izmantojamā formā.
Steroīdi - bioloģiski aktīvas vielas, kas var būt gan dabiskas izcelsmes, gan arī sintētiski iegūtas.
Pašlaik vairāku cilvēku slimību ārstēšana ar sintētisko hormonu nav nekas neparasts. Izplatītākie sintētiskie iegūtie steroīdi, kuri tiek lietoti ir D vitamīns, vielmaiņas hormoni, sievišķie un vīrišķie  dzimumhormoni.  Kontrolēta sintētisko hormonu lietošana ar atbilstošiem medicīnas ekspertu ieteikumiem palīdz ārstēt tādas slimības kā diabēts vai Tērnera sindroms, tomēr, ja tos lieto nepareizi, var rasties daudz sliktu seku.

Tehnoloģiju attīstība ir ļāvusi sintezēt cilvēka insulīnu. Šo laboratorijā sintezēto insulīnu labi pieņem cilvēka organisms, tāpēc tas ir neaizstājams cukura diabētā ārstēšanai. Lai gan insulīns ir atļauts kā zāles, veselības speciālistiem vienmēr jāuzrauga lietotā insulīna deva.
Estrogēns un progesterons ir izplatīti sieviešu dzimumhormoni, kas ir svarīgi menstruālā cikla un grūtniecības laikā. Tos satur kontracepcijas tabletes, ko sievietes lieto, lai novērstu nevēlamu grūtniecību. Estrogēna uzņemšana var izraisīt krūšu sāpes un palielināt apetīti. Ilgtermiņā nekontrolēta šī hormona lietošana var izraisīt dzemdes kakla, olnīcu vai krūts vēzi. Parasti dzimumhormonu, piemēram, estrogēna un testosterona, ļaunprātīga izmantošana ir saistīta ar pārliecību, ka šie hormoni var uzlabot attiecīgi sievietes un vīrieša īpašības, taču nekontrolēta hormonu lietošana var izraisīt negatīvas, paliekošas sekas.
Sintētiskais cilvēka augšanas hormons ir apstiprināts lietošanai gan bērniem, gan pieaugušajiem, lai ārstētu traucējumus, kas saistīti ar dabiskā augšanas hormona trūkumu organismā. Dažkārt sintētiski ražots augšanas hormons tiek izmantots nelegāli nemedicīniskiem nolūkiem. Šo hormonu ļaunprātīgi izmanto sportā kopā ar citām veiktspēju uzlabojošām zālēm, piemēram, anaboliskajiem steroīdiem muskuļu veidošanai un sportiskā snieguma uzlabošanai. Anaboliskie steroīdi ir sintētiski preparāti muskuļu audzēšanai. Šāda patvaļīga hormonu lietošana izraisa virkni nevēlamu blakusparādību un veselības traucējumu. Tāpat no šiem līdzekļiem var veidoties atkarība. Steroīdu lietošana grauj godīgu konkurenci sportā, tāpēc tie ir aizliegti profesionālajā sportā.
Svarīgi!
Mākslīgo hormonu lietošana var ietekmēt cilvēkus gan pozitīvi, gan negatīvi. Medicīniski izmantotie hormoni var uzlabot cilvēka ikdienu, tomēr nepareiza izturēšanās var izraisīt ilgtermiņa bojājumus vai nāvi. Mākslīgie hormoni ir jāizmanto saprātīgi, ievērojot medicīnas speciālistu norādījumus un ieteikumus.