Vienīgais Zemes pavadonis ir Mēness. Tas apriņķo ap Zemi 28 dienās, kuru laikā pie debesīm mainās Mēness fāzes. Vairāk par Mēness fāzēm var atkārtot šeit.
Tiek uzskatīts, ka Mēness radies pēc tam, kad kāda planēta ietriekusies Zemē, un trieciena rezultātā radītais putekļu mākonis izveidoja pavadoni. Mēness ir četras reizes mazāks nekā Zeme, un ir viens no astronomu izpētes objektiem. Uz Mēness ir bijuši vairāki cilvēki. Pirmo veiksmīgo misiju 1969.gadā vadīja Nils Ārmstrongs.
Ir kāda intersanta dabas parādība uz Zemes, kuru ietekmē piedalās Mēness. Tās ir plūdmaiņas.
Plūdmaiņas ir periodiskas jūru un okeāna ūdenslīmeņa svārstības.
Plūdmaiņas rodas Zemes un Mēness kustību rezultātā, kā arī Mēness gravitācijas spēka ietekmē. Jāpiemin, ka arī Saules gravitācijai ir nozīme šajā dabas procesā, bet tā kā Mēness atrodas daudz tuvāk Zemei, tad tam ir lielāka ietekme uz ūdenslīmeņa svārstībām. Mēness ar savu pievilkšanas spēku divas reizes diennaktī "velk sev līdzi " milzīgas ūdens masas. Tā kā Zeme griežas ap savu asi, tad ūdens nepārtraukti pārvietojas.
Šīs ūdens līmeņa svārstības sauc arī par paisumu un bēgumu. Par paisumu sauc ūdens līmeņa palielināšanos, bet par bēgumu sauc ūdens līmeņa pazemināšanos.
Paisums - ūdens līmeņa celšanās jūrās un okeānos Saules un Mēness ietekmē.
Šeit ir video, kuros var apskatīt paisumu un bēgumu paātrinājumā.